• 4 marca 2024
Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Szacuje się, że po polskich drogach jeździ już ponad 40 tysięcy pojazdów o napędzie elektrycznym lub hybrydowym plug-in. Tylko w ciągu ostatniego roku ich liczba wzrosła ponad dwukrotnie i nic nie wskazuje, aby dynamika rynku miała osłabnąć. Na rozwój rynku elektromobilności w Polsce wpływa nie tylko coraz większa powszechność stacji ładujących, ale również większa dostępność tych pojazdów u dealerów. Współcześnie już niemal w ofercie każdego topowego producenta znajdziemy modele elektryczne lub hybrydowe. Jedną z marek oferujących ciekawe rozwiązania w tym zakresie jest marka Nissan. 
 
Nissan Ariya to kompaktowy elektryczny samochód SUV Coupé, który został zaprezentowany w połowie 2020 roku w Jokohamie. Model ten jest bezpośrednim konkurentem takich marek jak Kia Niro, Tesla Y czy Chevrolet Bolt. Wiosną tego roku ruszyła przedsprzedaż tego modelu w Polsce. Pierwsze pojazdy dotrą do klientów już najbliższego lata. Jeśli chcemy, aby pojazd nam służył przez długie lata, już teraz warto pomyśleć o odpowiednim ogumieniu.
 

Nissan Ariya - jaki rozmiar opon wybrać?

Japoński producent fabrycznie stosuje opony w rozmiarze 235/55R19, jednak opcjonalnie dopuszczane są te w rozmiarze 255/45R20. Odpowiednie dopasowanie ogumienia jest niezwykle ważne. Źle dobrane opony mogą doprowadzić bowiem nie tylko do uszkodzenia pojazdu, ale także stwarzać zagrożenie na drodze dla nas i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wypadek samochodowy może kosztować nas znacznie więcej niż zniszczenie pojazdu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do doboru rozmiaru opon - informację tę możemy zaczerpnąć z instrukcji obsługi pojazdu. Opcjonalnie możemy także zapytać w autoryzowanym serwisie naszej marki.
 

Opony letnie do Nissan Ariya

Koszt zakupu Nissana Ariya to ponad 200 tysięcy złotych. Z tego powodu warto wybrać ogumienie najwyższej klasy. Pamiętajmy, że opony to jedyny punkt styku samochodu z podłożem i to od nich w znacznym stopniu zależy nasze bezpieczeństwo i codzienny komfort jazdy. Wśród opon letnich do Nissana Ariya szczególnie polecane są Pirelli Scorpion Zero All Season. Opony te są ciche, wytrzymałe, a dzięki asymetrycznemu bieżnikowi dobrze zachowują się na zakrętach nawet w trudnych warunkach pogodowych. Choć są to opony dedykowane przede wszystkim do jazdy latem, to jak sama nazwa wskazuje, model ten dobrze zachowuje się także wtedy, gdy za oknem robi się nieco chłodniej. To doskonały wybór dla osób, którym zdarza się nieco przeciągać jesienną jazdę na oponach letnich. Dobrze zaprojektowana rzeźba bieżnika dobrze odprowadza wodę spod kół, zapewniając nam jednocześnie świetną przyczepność w upalne dni. 
 

Opony zimowe do Nissan Ariya

Jeszcze więcej uwagi powinniśmy poświęcić wyborowi ogumienia zimowego. Biorąc pod uwagę środkowoeuropejski klimat, opony te muszą być przygotowane do jazdy zarówno po mokrej nawierzchni, jak i zaśnieżonych ulicach. Na rynku opon w tym rozmiarze zdecydowanie wyróżnia się model Continental WinterContact TS 850 P SUV. Ogumienie tego niemieckiego producenta cechuje się wysoką odpornością na powstawanie zjawiska aquaplaningu. Opony te są jednocześnie bardzo wytrzymałe i długowieczne, a przy tym odznaczają się wysokim indeksem prędkości. Skuteczność modelu Continental WinterContact została potwierdzona w wielu niezależnych testach bezpieczeństwa. Na wybór tej marki powinny zdecydować się przede wszystkim osoby ceniące sobie bezkompromisową jakość. 
 
Top