• 4 marca 2024
Południowokoreański koncern Hyundai Motor Company od ponad 55 lat zajmuje produkcją samochodów osobowych, SUV-ów, vanów oraz pojazdów dostawczych i ciężarowych. Jednym z popularnych crossoverów oferowanych przez tego producenta jest Hyundai Kona. Model ten produkowany jest od 2017 roku i dostępny jest w wersji spalinowej, hybrydowej i elektrycznej. Jazda Hyundaiem Kona to prawdziwa przyjemność. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że każda trasa będzie dla nas równie komfortowa, co bezpieczna, warto zadbać o odpowiednie ogumienie. Które opony wybrać do Hyundaia Kona?
 

Hyundai Kona - jaki rozmiar opon?

Hyundai Motor Company podczas produkcji Kony fabrycznie wykorzystuje opony w rozmiarze 215/55 R17. Dopuszczalne jest jednak stosowanie zamienników w rozmiarze 235/45 R18, 225/35 R19, 225/35 R20. Jeśli nasz egzemplarz zakupiliśmy bezpośrednio w salonie, wówczas rozmiar opon możemy sprawdzić na bocznej ściance aktualnie zamontowanego ogumienia. W przypadku zakupienia pojazdu z drugiej ręki warto upewnić się w autoryzowanym serwisie marki, czy obecnie zamontowany rozmiar jest prawidłowy. Informację tę możemy także sprawdzić w instrukcji obsługi pojazdu. 
 

Opony letnie do Hyundai Kona

Inwestując w zakup takiego modelu, jak Hyundai Kona, nie warto oszczędzać na dobrym ogumieniu. W przypadku opon doskonale bowiem sprawdza się powiedzenie, że chytry traci dwa razy - zakup dobrego ogumienia to najlepsza polisa ubezpieczeniowa dla naszego pojazdu. W przypadku opon letnich na wyróżnienie zasługuje model Michelin Primacy 4+. 130 lat doświadczeń tego francuskiego producenta sprawia, że ogumienie to spełnia wszelkie restrykcyjne normy bezpieczeństwa, a dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii, jazda na oponach Primacy jest nie tylko bezpieczna, ale i komfortowa. Model ten został stworzony z wykorzystaniem technologii EverGrip, dzięki czemu opona dobrze radzi sobie podczas hamowania na mokrej nawierzchni, a my nie musimy obawiać się wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Model ten jest cichy, długowieczny i niezwykle wytrzymały.
 

Opony zimowe do Hyundai Kona

Wybór zimowego ogumienia nie należy do łatwych zadań. Pogoda w Polsce bywa zimą niezwykle kapryśna, dlatego musimy być przygotowani zarówno na częste roztopy, jak i przymrozki, opady śniegu czy zamiecie. W związku z tym warto wybierać opony najwyższej jakości. Świetnym wyborem jest m.in. Nokian WR Snowproof. Opona ta została stworzona z myślą o skandynawskim i środkowoeuropejskim klimacie, dlatego też świetnie radzi sobie zarówno podczas jazdy po zaśnieżonych drogach, jak i po suchej nawierzchni. Co ważne, mieszanka gumowa zastosowana przy produkcji tego modelu dobrze znosi nawet duże wahania temperatury, dzięki czemu opona jest wytrzymała i zapewnia świetne osiągi przez długi czas. Nokian to jeden z europejskich liderów produkcji opon zimowych - nic dziwnego, że tak wielu kierowców sięga po ogumienie sezonowe właśnie tego producenta. 

 

Top