• 4 marca 2024
BMW X5 to marzenie niejednego amatora SUV-ów. Model ten produkowany jest przez niemiecki koncern już od 1999 roku, a od 2018 roku produkowana jest już jego czwarta generacja. Kontynuacja i rozwój tej linii tylko pokazują, jak dobrze wykonane są to pojazdy. BMW X5 był zarazem pierwszym SUV-em wyprodukowanym przez BMW. Choć auta te same w sobie dają duże poczucie bezpieczeństwa, warto zwrócić uwagę na ogumienie, w jakim poruszamy się po drogach o każdej porze roku. Jakie opony wybrać do BMW X5?
 

BMW X5 - jaki rozmiar opon

Fabrycznie przy produkcji BMW X5 wykorzystuje się opony o rozmiarach  235/65 R17, 255/55 R18, 255/50 R19 i 275/40 R20. Jako zamienniki możemy potraktować także opony w rozmiarze 285/35 R21, 265/35 R22, 295/30 R22. Wszystko oczywiście zależy od wyposażenia czy generacji, na którą się zdecydujemy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do rozmiaru opon, najlepiej skonsultować ten fakt ze specjalistą, który pomoże nam dobrać idealne ogumienie dla naszego samochodu. 
 

Opony zimowe do BMW X5

Wysokiej klasy opony do SUV-ów są nieco droższe niż w przypadku zwykłych samochodów osobowych. Nie warto jednak na nich oszczędzać, gdyż stawką jest tu nie tylko nasz komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo. Spośród opon klasy premium, chyba najlepszym wyborem do BMW x5 będzie model  Goodyear UG Performance SUV G1. Opony te zajęły pierwsze miejsce W testach Off-Road w 2020 roku otrzymując notę - szczególnie polecane. Ogumienie tego typu doskonale sprawdza się w samochodach z napędem na cztery koła zarówno na asfalcie, jak i na lekkim gruncie. Innowacyjny projekt bieżnika sprawia, że samochód zachowuje przyczepność na ulicy niezależnie od tego czy zalega na niej śnieg, błoto pośniegowe czy tylko deszcz.
Również bardzo dobrymi notami może pochwalić się model Bridgestone LM25 - 4x4, a jest sporo tańszy. Opony te spełniają wszelkie unijne normy odnośnie bezpieczeństwa zimowego ogumienia na europejskich drogach. Producent daje także aż 5 lat gwarancji na sprawność opony, a także gwarantuje indeks prędkości aż do 210 km/h. Opona co prawda jest bardzo wytrzymała i może nam posłużyć przez wiele lat, jednak wybierając ten model musimy pamiętać o stosunkowo dużych oporach hamowania, co wpływa na niższą ekonomikę jazdy.
 

Opony letnie do BMW X5 - które opony wybrać?

Pośród letnich opon, podobny stosunek ceny do jakości oferuje model Kormoran SUV Summer. Marka ta została założona w Polsce w 1999 roku, a obecnie należy do znanego, francuskiego koncernu Michelin. Symetryczny bieżnik gwarantuje dobre prowadzenie pojazdu w każdych warunkach pogodowych. Ponadto mieszanka wykorzystana do produkcji tych opon charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia. Szerokie rowki sprawnie odprowadzają błoto pośniegowe i wodę, dzięki czemu nawet przy częstych roztopach, będziemy mogli się cieszyć komfortem i bezpieczeństwem. 
Jako że Kormoran jest częścią koncernu Michelin, nie sposób tutaj nie przytoczyć modelu Michelin Latitude Sport 3. Jest to ogumienie klasy premium, charakteryzujące się doskonałym czasem hamowania na mokrej nawierzchni. Ponadto opony te należą do jednych z najoszczędniejszych na rynku, gdyż charakteryzują się najmniejszymi oporami toczenia, a to wpływa na zmniejszenie ilości spalanego paliwa. Opony te posiadają homologacje do BMW X5 i często stanowią oryginalne wyposażenie pojazdu. To tylko potwierdza, jak dobrej jakości jest to opona. Zapewnia komfort, bezpieczeństwo i oszczędną jazdę. 

 

Top