• 4 marca 2024
 
Dacia Logan to jeden z pięciu modeli samochodów osobowych aktualnie produkowanych przez tego rumuńskiego producenta. Pierwszy egzemplarz Logana wyjechała na europejskie drogi już w 2004 roku i w ciągu 18 lat model czekał się aż trzech generacji. Ostatnia została zaprezentowana jesienią 2020 roku i jest ona bezpośrednim konkurentem Skody Octavia czy Fiata Tipo. Jeśli chcemy, aby zakupione auto dobrze nam służyło przez wiele lat – warto zadbać o odpowiednie ogumienie na daną porę roku. Które opony wybrać? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?
 

Dacia Logan - jaki rozmiar opon?

Dla większości kierowców, którzy na co dzień poruszają się Dacią Logan, pierwszym wyborem będzie ogumienie w rozmiarze 185/65 R15 - to właśnie ono jest fabrycznie montowane w fabrykach tego rumuńskiego producenta. Opcjonalnie możemy wybrać opony w rozmiarze 185/70 R14. Nim podejmie ostateczną decyzję zakupową, upewnijmy się jednak, czy dany rozmiar ogumienia jest kompatybilny z naszym egzemplarzem. Rozmiar opon może różnić się nie tylko w przypadku poszczególnych generacji, ale także wersji wyposażenia. Jeśli mamy pewność, że aktualnie zamontowane opony są w prawidłowym rozmiarze – wówczas możemy z nich wyczytać, jakie ogumienie powinniśmy zamówić. Informacja na temat rozmiaru znajduje się zawsze na bocznej ściance opony. 
 

Opony zimowe do Dacia Logan

Jeśli na co dzień podróżujemy głównie miejskimi ulicami i poszukujemy ogumienia, które będzie charakteryzowało się doskonałym stosunkiem ceny do jakości, wyborem wartym uwagi będzie Barum Polaris 5. Jest to budżetowa marka wchodząca w skład koncernu Continental. Opona ta jest trwała, bieżnik dobrze odprowadza wodę spod kół, a gęsto osadzone lamele zapewniają przyczepność nawet na zaśnieżonej drodze. W przypadku, gdy na co dzień pokonujemy dystanse międzymiastowe lub żyjemy na wsi - lepszym rozwiązaniem będzie wybór ogumienia z segmentu premium. Jeśli zależy nam na najwyższych osiągach, dobrym wyborem będzie model Nokia Tyres WR Snowproof. Opony te testowane są w surowych, fińskich warunkach atmosferyczny, dzięki czemu możemy mieć pewność, że środkowoeuropejska zima nie będzie im straszna. Ogumienie to bardzo dobrze radzi sobie podczas jazdy po mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni, zapewniając komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo kierunkowy bieżnik poprawia trakcję podczas wykonywania codziennych  manewrów drogowych. 
 
Opony letnie do Dacia Logan 
 
W pozostając w segmencie premium, wśród letnich opon na wyróżnienie zasługuje Dunlop SP Sport Bluresponse. Model ten bardzo dobrze wypadł podczas tegorocznych testów ADAC, TCS oraz ÖAMTC, co z resztą nie powinno być żadną niespodzianką, gdyż notuje on świetne wyniki w aspekcie bezpieczeństwa od lat. Asymetryczna rzeźba bieżnika zapewnia doskonałą przyczepność podczas pokonywania zakrętów, a gęsto ułożone lamele świetnie odprowadzają wodę spod kół, dzięki znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Dunlop SP Sport Bluresponse to doskonały wybór dla kierowców, którzy cenią sobie rozwiązania najwyższej klasy. 

 

Top