• 4 marca 2024
Japońska motoryzacja cieszy się popularnością i uznaniem w licznych kręgach motoryzacyjnych. Kierowcy cenią japońskie samochody nie tylko za technologie wykorzystane w ich produkcji, ale także za świetny design i szeroką ofertę japońskich dealerów. Jednym z wiodących producentów aut w kraju kwitnącej wiśni jest Nissan, który już niemal od 90 lat stale udoskonala swoje pojazdy. Jednym z modeli obecnych na polski drogach jest Nissan Primera.
 
Nissan Primera to model zaliczany do klasy średniej. Produkowany był w latach 1990-2007 i przez ten czas doczekał się trzech generacji. Primera cieszyła się sporą popularnością w krajach Europy Zachodniej m.in. w Niemczech i Hiszpanii. Z czasem coraz częściej mogliśmy ją oglądać także na polskich drogach. Mimo że minęło już 15 lat od zakończenia produkcji, wielu kierowców nadal docenia zalety tego modelu. Zadbany pojazd może służyć nam przez wiele lat. Dla jego sprawnego utrzymania ważne jest m.in. wykorzystanie odpowiedniego ogumienia. 
 

Nissan Primera - jaki rozmiar opon wybrać?

Produkując Nissana Primerę 12 - najnowszą i ostatnią generację z linii - japoński producent korzystał z opon w rozmiarze 205/60 R16. Opcjonalnie możemy jednak zastosować ogumienie w rozmiarze 195/60 R15, 195/65 R14, 215/50 R17. Możliwość stosowania zamienników może być zależna jednak m.in. od typu wyposażenia pojazdu, dlatego temat ten warto przed zakupem skonsultować ze specjalistami. Prawidłowy dobór rozmiaru opon jest niezwykle ważny dla naszego bezpieczeństwa. Opony w złym rozmiarze mogą nie tylko uszkodzić pojazd, ale nawet doprowadzić do wypadku lub kolizji. 
 

Opony letnie do Nissan Primera

Nissan Primera świetnie współpracuje z ogumieniem francuskiej produkcji. Wśród opon letnich warto wyróżnić Michelin Primacy 4+. Tylko patrząc na unijną etykietę, możemy dowiedzieć się, że jest to opona najwyższej klasy, jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni. Ponadto model ten cechuje się wysokimi indeksami prędkości i nośności. Producent zadbał również, aby opona była cicha i zapewniała świetną przyczepność. Dzięki autorskiej rzeźbie bieżnika lamele dobrze odprowadzają wodę spod kół w deszczowe dni, redukując tym samym ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu. To świetny wybór dla osób, które ceniące sobie rozwiązania z najwyższej półki. Francuski producent dokłada wszelkich starań, aby zapewnić kierowcom na całym świecie komfortową i bezpieczną jazdę. 
 

Opony zimowe do Nissan Primera 

Michelin Alpin 6 to kolejna odsłona linii opon, która od lat cieszy się doskonałą popularnością. Dzięki wykorzystaniu technologii EverGrip, ogumienie to świetnie radzi sobie podczas jazdy po śniegu i mokrych drogach, zachowując przy tym nieprzeciętną przyczepność. Autorska rzeźba bieżnika i innowacyjna mieszanka gumowa zastosowana przez producenta sprawia, że opona jest wytrzymała i dobrze sobie radzi nawet w naprawdę nieprzyjaznych warunkach atmosferycznych. Wyniki te nie powinny zaskakiwać, gdyż Michelin to francuski gigant motoryzacyjny, zajmujący się produkcją opon już od ponad 130 lat. Dekady doświadczeń sprawiają, że bez wątpienia są to opony warte polecenia. 

 

Top