• 4 grudnia 2023

Marka Dacia cieszy się sporą popularnością w Europie Środkowej. Ten rumuński koncern motoryzacyjny powstał w połowie lat sześćdziesiątych i dziś jest częścią francuskiego koncernu Renault, Jednym z modeli, który cieszy się sympatią europejskich kierowców, jest Dacia Sandero – miejski samochód osobowy, produkowany już od blisko 15 lat. W 2020 roku model ten doczekał się już trzeciej generacji. Niezależnie od tego, na który model finalnie się zdecydujemy, warto zadbać o swoje codziennie bezpieczeństwo. Ważnym jego elementem jest prawidłowy dobór ogumienia. Co warto wiedzieć na ten temat?

 

Dacia Sandero - jaki rozmiar opon?

Dacia przy produkcji modelu Sandero fabrycznie stosuje ogumienie w rozmiarze 165/80 R14, choć zdarzają się także egzemplarze z oponami w rozmiarze 185/65 R15. Fakt ten najlepiej zweryfikować w instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie marki. Jeśli posiadamy auto fabrycznie z salonu, rozmiar opon możemy sprawdzić także na aktualnie zamontowanym ogumieniu – jest on zapisany na bocznej ścianie opony. 

 

Które opony wybrać do Dacia Sandero? 

Jeśli poszukujemy opony letnie do Dacia Sandero, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na model Firestone Roadhawk. Firestone to marka wchodząca w skład koncernu Bridgestone, która od lat zapewnia kierowcom opony o doskonałym stosunku ceny do jakości. Model Roadhawk charakteryzuje się obniżonymi oporami toczenia, dzięki czemu samochód zużywa mniej benzyny. Jest to zatem ważny aspekt ekonomiczny i ekologiczny ogumienia. Poza tym autorski bieżnik zapewnia dobrą przyczepność podczas jazdy, nawet w deszczowe dni, a zaawansowana technologicznie mieszanka gumowa wykorzystana podczas produkcji nadaje oponie niebywałej wytrzymałości. To jedna z najlepszych opon w swojej klasie. Osoby poszukujące rozwiązań z segmentu premium powinny sięgnąć po ogumienie Continental UltraContact. Opony te charakteryzują się wysokimi indeksami nośności i prędkości, niski oporami toczenia oraz krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni. To wybór doskonały dla kierowców, dla których ważny jest zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo podczas codziennej jazdy.

W przypadku, gdy naszym celem zakupowym są opony zimowe do Dacia Sandero, w segmencie premium na uwagę zasługuję ogumienie Vredestein Wintrac. Opony tego holenderskiego producenta świetnie się sprawdzają w europejskich warunkach pogodowych. Potwierdzają to niezależne testy bezpieczeństwa prowadzone co roku przez największe automobilkluby. Model Wintrac wyróżnia się wytrzymałością, zaawansowaną rzeźbą bieżnika oraz innowacyjną mieszanką gumową. Opony te są wytrzymałe, długowieczne i zachowują przyczepność na drodze niemal w każdej sytuacji. Tańszym wyborem może być natomiast model Kormoran Snow. Kormoran to polska marka, która dzięki temu, że jest częścią koncernu Michelin, ma nieustanny dostęp do najnowszych technologii produkcyjnych. Dzięki temu oferuje ogumienie o doskonałym stosunku ceny do jakości. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które powinny rozważyć przede wszystkim osoby mieszkające w mieście, które na co dzień poruszają się po niezbyt wymagających drogach. 

 

Top