• 4 marca 2024
​Samochody elektryczne z roku na roku zyskują coraz większą popularność. Wraz z rozrostem sieci stacji ładujących i spadającymi cenami pojazdów elektrycznych ludzie coraz chętniej sięgają po tego typu rozwiązania. Całkowity zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych w Unii Europejskiej planuje się na 2035 rok, jednak już dzisiaj przedsiębiorstwa motoryzacyjne prowadzą kampanie promujące elektromobilność. 
 
Nissan Leaf był jednym z pierwszych samochodów elektrycznych oferowanych w naszym kraju i do dziś cieszy się sporą popularnością. Pojazd ten w Polsce zadebiutował w 2013 roku, a od 2017 roku w sprzedaży jest druga generacja tego modnego samochodu kompaktowego. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych samochodów spalinowych, także w przypadku aut elektrycznych ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy ma ogumienie. Które opony wybrać?
 

Nissan Leaf - jaki rozmiar opon

Przy produkcji Nissana Leaf II generacji wykorzystuje się opony w rozmiarze 205/55R16 oraz 215/50R17. Jako zamienniki często stosowane są też opony w rozmiarze 225/45ZR18. Ogumienie pojazdu ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodu. Warto zatem, aby było dobrze dopasowane do naszego auta. Jeśli kupiliśmy pojazd z salonu, spokojnie możemy sprawdzić rozmiar opon na zamontowanym ogumieniu. Jeśli jesteśmy drugim lub kolejny właścicielem - rozmiar opon możemy sprawdzić dla pewności w książce pojazdu lub w autoryzowanym serwisie Nissana. 
 

Opony letnie do Nissan Leaf

Model Michelin Pilot Sport 4 osiągnął w ubiegłorocznych testach Tyre Reviews i Auto Zeitung bardzo dobre wyniki. Model ten jest szczególnie polecany ze względu na krótki czas hamowania na mokrej nawierzchni. Liczne rowki i nacięcia na bieżniku sprawiają, że opona pewnie zachowuje się na drodze i dobrze odprowadza wodę, redukując ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Nic dziwnego, że w ostatnich latach jest to jedna z najpopularniejszych opon klasy premium. To doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Co ważne, Michelin Pilot Sport 4 cechuje się także niezwykłą wytrzymałością i długą żywotnością. Opony te świetnie sprawdzają się zarówno podczas codziennej, miejskiej jazdy, jak i na długich, turystycznych trasach.
 

Opony zimowe do Nissan Leaf

Zmienny, europejski klimat wymaga od kierowców wybór odpowiedniej jakości ogumienia - zwłaszcza zimą, gdy deszcz przeplata się z intensywnymi opadami śniegu. Oponą chętnie wybieraną przez właścicieli pojazdów marki Nissan jest Michelin Alpin 6. Model ten, dzięki wykorzystaniu technologii EverGrip dobrze sprawdza się na zaśnieżonej, mokrej i oblodzonej nawierzchni. Kierowcy zwracają także uwagę, że opona daje wysokie poczucie bezpieczeństwa nawet w trudnych warunkach pogodowych. Na wyróżnienie zasługuje także doskonała jakość wykonania  - bez wątpienia jest to jednak z najlepszych opon tego francuskiego producenta. Pamiętajmy, że dobrej jakości opony zimowe mogą uchronić nas przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. 
 
 

 

Top