• 4 marca 2024
Choć Opel Meriva nie jest produkowany już od kilku lat, nadal na naszych ulicach możemy stosunkowo często zobaczyć tego niemieckiego minivana. Model swój debiut miał w Paryżu w 2002 roku i szybko zyskał popularność wśród europejczyków. W 2010 roku doczekał się nawet drugiej generacji, która to w 2016 roku znalazła się na liście 50 najchętniej wybieranych samochodów w naszym kraju. Z czasem model został zastąpiony przez Opel Crossland. Meriva nadal ma jednak sporo fanów i jeśli chcemy o nią odpowiednio zadbać, powinniśmy zainwestować w odpowiednie ogumienie. Które opony do Opel Meriva wybrać?
 
 

 Opel Meriva - jaki rozmiar opon

Fabrycznie w Oplu Meriva montowano opony w rozmiarze 185/60 R15 i 205/45 R17, jednak nie są to jedyne rozmiary ogumienia, które możemy zastosować w Oplu Meriva. Wielu kierowców wybierając zamienniki opon, stosuje ogumienie w rozmiarze 205/50 R16.  Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do rozmiaru opon w naszym Oplu, warto skonsultować ten temat z autoryzowanym serwisem lub specjalistą ds. doboru ogumienia. Opony o źle dobranym rozmiarze mogą nie tylko uszkodzić podzespoły w naszym samochodzie, ale także zagrozić bezpieczeństwu na drodze zarówno naszemu, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
 
 

Opony zimowe do Opel Meriva

Dębica Frigo 2 to opony produkowane w Polsce pod skrzydłami koncernu Goodyear. Marki tej nie trzeba nikomu przedstawiać - fabryka opon w Dębicy posiada 80-letnią tradycję. Frigo 2 to opony klasy ekonomicznej przeznaczone do samochodów osobowych. Elastyczna mieszanka gumowa wykorzystana w produkcji sprawia, że opona dobrze się zachowuje nawet w bardzo niskich temperaturach. Bieżnik dobrze odprowadza śnieg i błoto pośniegowe, dzięki czemu jazda jest bezpieczna i bezproblemowa. Warto wspomnieć, że projekt bieżnika jest zapożyczony z jednego z najpopularniejszych modeli Goodyear - UltraGrip 5. Jeśli zależy nam na niższych oporach toczenia i wysokim komforcie jazdy w każdych warunkach atmosferycznych, powinniśmy jednak wybrać model Nokian WR Snowproof. Model ten jest co prawda sporo droższy niż wspomniana wcześniej Dębica, ale skandynawskie doświadczenie producenta sprawia, że opona osiąga bardzo dobre wyniki w licznych niezależnych testach bezpieczeństwa. Nokian WR Snowproof cechuje się niezwykłą żywotnością i z pewnością zachwyci każdego amatora zimowej jazdy.
 
 

Opony letnie do Opel Meriva

Jeśli chodzi natomiast o letnie ogumienie klasy premium - koniecznie rozważmy zakup modelu Pirelli Carrier. Mimo iż opona ta nie cechuje się najniższymi oporami toczenia, to dzięki zaawansowanej technologii produkcji doskonale sprawdza się podczas jazdy nawet w trakcie ulewnego deszczu. Specjalnie zaprojektowany bieżnik skutecznie zapobiega zjawisku aquaplaningu, dzięki czemu jazda na tych oponach jest nie tylko niezwykle bezpieczna, ale i komfortowa. W klasie ekonomicznej natomiast warto zwrócić uwagę na opony Imperial Ecodriver 4, które są produkowane przez belgijskiego producenta opon Deldo. Imperial od lat z powodzeniem dostarcza ogumienie o doskonałym stosunku ceny do jakości. Niezależnie czy za oknem panują afrykańskie upały, czy londyńskie deszcze - opona Imperial Ecodriver 4 poradzi sobie dobrze w każdych warunkach.  

 

Top