• 4 marca 2024
Południowokoreańskiego samochody cieszą się sporą sympatią polskich kierowców. Nowoczesne technologie i ciekawy design sprawiają, że chętnie sięgamy po takie marki jak Hyundai, który jest na rynku obecny od 1967 roku. Marka ta należy do południowokoreańskiego koncernu Hyundai Motor Group. W segmencie samochodów klasy miejskiej dużą popularnością cieszy się model Hyundai i20. Linia ta produkowana jest od 2008 roku i przez ten czas doczekała się już aż trzech odsłon. Niezależnie od tego, którą generację modelu posiadamy - warto zadbać o zakup odpowiednich opon, które zapewnią nam nie tylko komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo. Które opony do Hyundaia i20 wybrać?
 

Hyundai i20 - jaki rozmiar opon?

Dobór ogumienia ma ogromne znaczenie. Pamiętajmy, że jest to jedyny element pojazdu, który ma bezpośredni kontakt z jezdnią. Oprócz tego, że opona musi spełniać odpowiednie parametry jezdne, musimy pamiętać o wyborze prawidłowego rozmiaru. Fabrycznie przy produkcji Hyundaia i20 stosuje się opony w rozmiarze 175/70 R14 i 185/60 R15. Na wszelki wypadek warto jednak sprawdzić  tę informację w instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie marki. Montaż opon w złym rozmiarze może bowiem skutkować nie tylko uszkodzeniem pojazdu, ale także wypadkiem samochodowym, który może być zagrożeniem dla naszego życia i zdrowia. 
 

Które opony do Hyundai'a i20 wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele modeli ogumienia, które doskonale pasują do Hyundaia. Jeśli chodzi o opony zimowe do Hyundaia i20, jedną z polecanych marek jest Continental WinterContact TS870. Ogumienie to charakteryzuje się świetnymi osiągami - zwłaszcza w przypadku pojazdów klasy kompaktowej i średniej. Nowoczesna mieszanka polimerowa zwiększa wytrzymałość opony nawet przy dużych wahaniach temperatury, a w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym bieżnikiem, gwarantuje wysoką wydajność w każdych warunkach pogodowych. Innowacyjna rzeźba bieżnika sprawia, że opona dobrze radzi sobie zarówno podczas deszczu, jak i w śnieżne dni. Niemiecki gigant zadbał także, aby model ten cechował się niskimi oporami toczenia, co wpływa na obniżenie poziomu spalanego paliwa. Jest to zatem rozwiązanie zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. 
 
Wśród opony letnich do Hyundaia i20, sporym uznanie wśród kierowców cieszy się Goodyear Efficientgrip Performance 2. Jest to druga odsłona kultowej już linii, która zyskała uznanie nie tylko kierowców, ale także specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa. Opony te charakteryzują się wysokim indeksem prędkości i nośności, a przy tym zapewniają krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni. W porównaniu do swojego poprzednika Efficientgrip Performance 2 cechuje się jeszcze niższymi oporami toczenia oraz lepszą stabilnością podczas pokonywania zakrętów. Co ważne, Continental zadbał o to, aby opona była możliwie jak najbardziej wszechstronna, dzięki czemu dopasowuje się ona do każdego stylu jazdy. Model ten sprawdza się zarówno podczas codziennej miejskiej jazdy, jak i na dłuższych trasach. To świetny wybór dla osób, które nie godzą się na kompromisy w kwestii bezpieczeństwa i komfortu jazdy. 
 
 

 

Top