• 4 marca 2024
Nissan to japoński producent motoryzacyjny znany z produkcji samochodów osobowych i autobusów. Historia przedsiębiorstwa sięga 1911 roku, jednak marka posługuje się nazwą Nissan dopiero od połowy lat 30. ubiegłego wieku.  Dzięki stałemu rozwojowi firmy i bogatemu portfolio - dziś Nissan obecny jest w ponad 160 krajach na całym świecie. 
 
Jednym z modeli cieszących się sporą popularnością jest - Nissan X-Trail − samochód sportowo-użytkowy przez wielu nazywany także “rodzinnym SUV-em”. Historia tego modelu sięga 2001 roku. Od 2020 roku produkowana jest czwarta generacja pojazdu. Jeśli chcemy cieszyć się z bezpiecznej i komfortowej jazdy samochodem, powinniśmy dobrać do niego odpowiednie ogumienie. Które opony wybrać do Nissana X-Trail?
 

Nissan  X-Trail - jaki rozmiar opon?

W zależności od tego, na którą generację lub model wyposażenia się zdecydujemy - możemy wybrać ogumienie w rozmiarze 215/65 R16, 215/65 R15, 215/60 R17. Zdarza się także, że możemy zastosować nieco inne modele, takie jak 215/70 R15. Pamiętajmy jednak, że musimy mieć absolutną pewność, że dana rozmiarówka pasuje do naszego samochodu. Źle dopasowany rozmiar opon może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia koła czy pojazdu, ale także do niebezpiecznego wypadku na drodze, który może skutkować poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią.  
 
Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jakie opony wybrać - najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie rozmiaru ogumienia w książce pojazdu. Informację tę możemy zasięgnąć także z autoryzowanego serwisu Nissana. Rozmiar to jednak nie wszystko - ważna jest tak specyfika opony. 
 

Opony letnie do Nissan  X-Trail

Michelin Primacy 4 to jedna z najlepszych opon letnich dostępnych na rynku. Opona ta jest szczególnie polecana w licznych, niezależnych testach bezpieczeństwa, przeprowadzanych przez największe niemieckie automobilkluby. Poza tym, że model ten oferuje znakomite osiągi oferujące komfort i bezpieczeństwo podczas hamowania zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni, to opona cechuje się także niskimi oporami toczenia i wytrzymałością, co w znaczny sposób wpływa na ekonomikę jazdy. Podobne parametry za nieco niższą cenę oferuje także Nokian Wetproof SUV. Co prawda, ogumienie to jest nieco głośniejsze, a unijne testy w zakresie oporów toczenia wskazują nieco gorsze wyniki, jednak jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort jazdy - oponom tym niczego nie można zarzucić. Bez wątpienia jest to ogumienie klasy premium idealnie nadające się zarówno do codziennych podróży w celach służbowych, jak i do nieco dalszych tras turystycznych. 
 

Opony zimowe do Nissan  X-Trail

W przypadku zimowych opon doskonale wypada natomiast model Continental WinterContact TS 870 P. Opona ta doskonale zachowuje przyczepność podczas jazdy po deszczu, śniegu, a także błocie pośniegowym. Specjalnie zaprojektowany bieżnik wgryza się na zaśnieżoną nawierzchnię, zapewniając nam komfort podczas jazdy oraz nieocenione poczucie bezpieczeństwa. Specjalne rowki redukują natomiast ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej mieszanki gumowej opona ta dobrze radzi sobie nawet w naprawdę niskich temperaturach. Model ten jest wytrzymały i niezawodny w europejskich warunkach pogodowych. Pamiętajmy, że na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. Warto zatem - zwłaszcza w przypadku opon zimowych - postawić na sprawdzonego producenta.

 

Top