• 4 marca 2024

​Jak dotąd nie ma idealnej opony, która poradzi sobie w każdych warunkach pogodowych przez cały rok. Opony letnie mają słabą przyczepność, podczas gdy opony zimowe nie radzą sobie dobrze na ciepłym asfalcie. Jeśli jednak użyjesz opon całorocznych, prawie podbijesz dwa światy. W Polsce panujący ostatnio klimat zimą i latem jest dość łagodny, albo w miastach, w których nie ma śniegu na drogach i przejeżdża się mniej niż 10 000 kilometrów, co może być wystarczające dla naszych potrzeb.

Jaki rozmiar opon?

Astra powstała, aby zastąpić model Kadet, a projekt liczy ponad 8 000 osób. Początkowo oferował zarówno wersję sedan, jak i kombinowaną wersję nadwozia, ale jednocześnie stworzył wyjątkowy kabriolet. Ogromna popularność tego modelu wynika głównie z jego stosunku jakości do ceny. Jednak, aby znaleźć opony Opla, musisz znać rok produkcji i rok produkcji Opla Astry. W kolejnym kroku wybierz silnik swojego samochodu i wybierz opony do Opla Astry, dostarczymy Ci standardowe opony zamontowane w Twoim samochodzie i wyświetlimy listę fabrycznych rozmiarów zamiennych opon Opla Astry. Jeśli posiadasz samochód marki Opel to dobrze trafiłeś, razem z nami na pewno znajdziesz interesującą Cię oponę, a także inne informacje o modelu Astry takie jak: ilość i rozstaw śrub mocujących. Nie należy lekceważyć wyboru opon do swojego samochodu. Kupując, należy wziąć pod uwagę wiele czynników: od modelu samochodu, przez rozmiar opon, po styl jazdy i warunki, w jakich samochód jest zwykle używany. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór opon Opla, aby zapewnić najwyższe osiągi, bezpieczeństwo i pełną mobilność w każdych warunkach. Opony Opel Astra K cieszą się doskonałymi recenzjami wśród klientów. Dowiedz się, które modele najlepiej sprawdzają się na różnych powierzchniach, czy są ekonomiczne w użyciu i jak wpływają na komfort podróży. 

Opony letnie do Opel Astra

Wybierając ekonomiczne opony, mądrzy kierowcy powinni zwracać uwagę nie tylko na cenę zakupu czy opory toczenia, ale także na trwałość. Trwałość może sprawić, że pozornie droższe opony będą bardziej ekonomiczne po kilku latach użytkowania.Różnica między poszczególnymi modelami opon polega na zastosowanej mieszance gumowej, która ma duży wpływ na szybkość zużycia opony. Różnica w żywotności może być bardzo duża, jeśli chodzi o popyt na samochody osobowe, różnica w produktach może sięgać 150 000 do 20 000. W rzeczywistości, w zależności od trybu jazdy, średni okres użytkowania opony letniej wynosi około 400 do 70 000. W rezultacie dobrze przemyślany zakup opony wydłuży jej żywotność o kilkadziesiąt procent, zmniejszając tym samym faktyczne koszty eksploatacji.

Opony zimowe do Opel Astra

Przekonanie, że śnieg jest kluczem do wulkanizacji, jest błędne. Na pierwszy śnieg czeka jeszcze wielu kierowców. jest za późno. Warto pamiętać, że opony zimowe nie jeżdżą tylko po śniegu. Różnią się od opon letnich nie tylko konstrukcją bieżnika, ale także składem mieszanki gumowej. Głównym zadaniem opon zimowych jest zapewnienie jak najlepszej trakcji i drogi hamowania w niskich temperaturach na suchej i mokrej nawierzchni oraz na śniegu lub gołoledzi.

Które opony wybrać?

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie typy opon całorocznych łączą cechy opon letnich i zimowych, zapewniając w ten sposób rozwiązanie hybrydowe z zaletami obu. Jednak opony całoroczne nie mogą odpowiadać sezonowej charakterystyce opon letnich lub zimowych w swoich różnych składnikach. Ten rodzaj opony może być tylko kompromisem i może zapewnić tylko niezawodną kombinację cech dla tych dwóch. Kierowcy korzystający z takich opon nie planują zmagać się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi latem czy zimą.Wpływ nagłej utraty ciśnienia na opony motocyklowe jest znacznie poważniejszy niż w przypadku samochodów, dlatego normy dla opon motocyklowych są bardziej rygorystyczne. Według niektórych producentów nie ma odpowiednich parametrów materiałów naprawczych w porównaniu z klasami prędkości opon, dlatego naprawa opon powinna mieć charakter tymczasowy, a maksymalna prędkość takiej gumy nie powinna przekraczać 120 km / h.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć opony do Opla Astry dostępne w sklepie Oponyprofi.pl

Top