• 4 marca 2024

Hyundai Elantra, znany również jako Hyundai Avante to kompaktowy samochód osobowy, produkowany pod szyldem tego południowokoreańskiego producenta już od 1990 roku. W ciągu ponad 30 lat istnienia, seria ta doczekała się aż siedmiu odsłon. Choć sama marka Hyundai nie jest w Polsce tak popularna, jak Skoda czy Toyota, nie brakuje amatorów azjatyckiego designu i świetnych osiągów oferowanych przez Koreańczyków. Co roku Hyundai znajduje się w czołówce najpopularniejszych producentów motoryzacyjnych w naszym kraju.  W związku z tym nie musimy się obawiać, że będziemy mieli problem z zakupem ogumienia. Warto jednak wiedzieć, posiadając Hyundai Elantra - jaki rozmiar opon.

Rozmiar opon jest w znacznym stopniu zależny od tego, na którą generację się zdecydujemy przy zakupie. Nie bez znaczenia jest także rodzaj wyposażenia. I tak oto, np. w przypadku Hyundai Elantra VI Sedan Koreańczycy stosowali fabrycznie opony w rozmiarze 195/65 R15. W przypadku tego modelu, jako zamienniki dobrze sprawdzają się również opony w rozmiarze 205/55 R16, 225/45 R17 i 215/40 R18. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, jakie opony wybrać, informację na temat rozmiaru możemy zaczerpnąć z instrukcji obsługi pojazdu, w autoryzowanym serwisie marki, na bocznej ściance aktualnie zamontowanej opony lub możemy skorzystać z porady specjalisty sklepu oponiarskiego.

 

Hyundai Elantra - które opony wybrać?

Na rynku mamy szeroką ofertę opon letnich do Hyundai Elantra. W segmencie premium na wyróżnienie zasługuje model Continental UltraContact. Odpowiednio wyprofilowane lamele doskonale odprowadzają wodę spod kół, dzięki czemu ogumienie to dobrze sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej mieszanki gumowej model UltraContact cechuje się niskimi oporami toczenia. Opony te są także ciche i zapewniają komfortową jazdę na każdym typie nawierzchni. Jeśli poszukujemy czegoś nieco tańszego - warto sięgnąć po ogumienie marki Uniroyal RainExpert 5. Jak sama nazwa wskazuje, opona ta została zaprojektowana z myślą o deszczowej pogodzie. Unikalna rzeźba bieżnika minimalizuje ryzyko powstania zjawiska aquaplaningu oraz zapewnia nam świetną trakcję nawet na zakrętach. To świetny wybór dla osób, które szukają złotego środka pomiędzy ceną a jakością. 

Jeśli chodzi natomiast o opony zimowe do Hyundai Elantra, z segmentu ekonomicznego na wyróżnienie zasługuje ogumienie oferowane przez polskich producentów, będących częścią międzynarodowych koncernów. Jeśli poszukujemy opon zimowych do miasta, dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu Kormoran Snow. Dzięki gęstej sieci lameli opona ta dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, zapewniając nam bezpieczeństwo i komfort podczas codziennej jazdy. Mieszanka gumowa wykorzystana podczas produkcji opony została wzbogacona o krzemionkę, dzięki czemu ogumienie to jest niezwykle żywotne i długowieczne. Jeśli mieszkamy na górzystych terenach, warto rozważyć zakup opon klasy premium. Modelem polecanym przez właścicieli Hyundaia Elantra jest Dunlop Winter Sport 5 - model, który od lat notuje świetne wyniki w niezależnych testach bezpieczeństwa, prowadzonych przez największe niemieckie automobilkluby.

 

Top