• 4 marca 2024
 
Dacia Duster to modny SUV klasy kompaktowej, który w ciągu ostatniej dekady podbił serca Polaków. Tylko w 2021 roku mieszkańcy naszego kraju zakupili ponad 12 tysięcy egzemplarzy tego modelu i był to najlepiej sprzedający się SUV kompaktowy tego roku. Skąd taka duża popularność Dustera? Wzięła się ona przede wszystkim z korzystnego stosunku ceny do jakości. Obecnie Dacia jest filią francuskiego koncernu Renault, dzięki czemu ma stały dostęp do najnowocześniejszych europejskich technologii motoryzacyjnych. Jednym z kluczowych elementów, o który powinniśmy zadbać w każdym samochodzie - także w Dacii Duster - jest odpowiednie ogumienie. Które modele są warte uwagi?
 

Dacia Duster - jaki rozmiar opon będzie odpowiedni? 

Dacia Duster zadebiutowała w 2010 roku, a od 2017 roku produkowana jest druga generacja tego modelu. W fabrykach tego rumuńskie producenta zazwyczaj stosuje się ogumienie w rozmiarze 215/65 R16, jednak opcjonalnie możemy rozważyć także montaż opon 225/60 R16. Warto jednak zweryfikować, czy jest to dopuszczalne także w naszym modelu, gdyż rozmiary opon mogą różnić się w zależności od wyposażenia czy generacji Dustera. Pamiętajmy, że montaż opon w niewłaściwym rozmiarze może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Które opony wybrać? Jakie modele polecane są przez kierowców?
 

Opony letnie do Dacia Duster

Dobre opony letnie to takie, które spełniają swoją funkcję niezależnie od warunków atmosferycznych. Jednym z modeli szczególnie polecanym przez kierowców jest Nokian Wetproof SUV. Ten fiński producent zaprojektował ją z myślą o środkowoeuropejskim klimacie, dzięki czemu opona dobrze radzi sobie zarówno podczas ulewnego deszczu, jak i podczas upałów. Wetproof SUV został stworzony przy wykorzystaniu innowacyjnej mieszanki gumowej. Z tego właśnie powodu opona zachowuje świetne właściwości jezdne i wytrzymałość nawet w naprawdę wysokich temperaturach. Przemyślana rzeźba bieżnika i zastosowanie technologii Responsive Lock zapewnia stabilność na drodze podczas jazdy oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. To bez wątpienia jedna z najlepszych opon letnich, dostępnych na naszym rynku. 
 

Opony zimowe do Dacia Duster

W segmencie klasy premium na wyróżnienie zasługuje ogumienie Yokohama BluEarth-Winter V906. Opony te dobrze radzą sobie w zmiennych, europejskich warunkach pogodowych. Dzięki zastosowaniu kierunkowego bieżnika opona ta dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe oraz dobrze radzi sobie podczas codziennych manewrów. Ogumienie to jest ponadto wysoko ocenione w licznych niezależnych testach bezpieczeństwa. Jeśli poszukujemy jednak nieco tańszych opon – warto zwrócić uwagę na opony Dębica Frigo HP2. Dębica to polska marka będąca od lat częścią amerykańskiego koncernu Goodyear, dzięki czemu inżynierowie projektujący opony mają stały dostęp do najnowszych technologii. Model Frigo HP2 oferuje doskonały stosunek ceny do jakości, a przy tym charakteryzuje się niewielkimi oporami toczenia. 
 
Szukasz opon do samochodu Dacia? Zobacz tutaj ->  https://www.oponyprofi.pl/opony-do/dacia

 

Top