• 4 marca 2024
Opel Mokka to miejski crossover produkowany pod niemiecką marką Opel od 2012 roku. W ubiegłym roku samochód doczekał się premiery drugiej generacji. Wszystko ze względu na dobre wyniki sprzedażowe pierwowzoru. Mokka to samochód dystrybuowany na całym świecie i jest niemiecką odpowiedzią na popularnego Nissana Juke'a. Pierwsze egzemplarze drugiej generacji Mokki trafiły do klientów na początku bieżącego roku.  Skupmy się jednak na crossoverze pierwszej generacji. Jeśli chcemy cieszyć maksymalnymi osiągami, potrzebne nam będzie odpowiednie ogumienie. Które opony do Opla Mokki wybrać?
 
 

Opel Mokka - jaki rozmiar opon?

W przypadku Opla Mokki oryginalne, fabryczne opony mają rozmiar 205/70 R16. Do dyspozycji mamy jednak cały szereg zamienników. Wśród nich często stosuje się m.in. opony o rozmiarach 195/70 R16, 215/65 R16, 215/60 R17. Dobrze dopasowane opony mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Warto zatem przed zakupem skonsultować ten temat z profesjonalnym doradcą klienta, który pomoże dobrać nam najlepsze ogumienie do naszych potrzeb. 
 
 

Opony letnie do Opel Mokka

Spośród letnich opon klasy premium pasujących do Opla Mokki, warto zwrócić uwagę na model Continental Premium Contact 6. Opona ta charakteryzuje się świetnymi osiągami, a dzięki strukturze kryształów siliki świetnie radzi sobie podczas hamowania na mokrych nawierzchniach. Innowacyjna mieszanka wykorzystana do produkcji opony sprawia, że samochód świetnie prowadzi się, a samo ogumienie charakteryzuje się niskim poziomem hałasu. Continental ma doświadczenie w produkcji opon już od 150 lat. To właśnie technologia tego niemieckiego producenta pozwoliła na wprowadzenie na rynek pierwszej opony z bieżnikiem, który zrewolucjonizował proces projektowania opon. Ponadto model ten doskonale sprawdza się w niezależnych testach bezpieczeństwa. Jeśli szukamy natomiast opon cechujących się doskonałą proporcją ceny do jakości, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę zakup modelu Kormoran Ultra High Performance. Kormoran jest marką o polskich korzeniach, obecnie wchodząca w skład koncernu Michelin, skupiającą się na produkcji budżetowych opon. Dzięki uniwersalnej rzeźbie bieżnika ogumienie dobrze radzi sobie zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Opony te posiadają również całkiem niezły indeks prędkości - max 240 km/h. 
 
 

Opony zimowe do Opel Mokka

Spośród zimowych opon znajdujących się w klasie średniej, warto zwrócić uwagę na opony Hankook Winter i*cept evo3 W330, na które producent udziela dożywotnią gwarancję. Co ciekawe, model ten cechuje się krótką drogą hamowania nie tylko na mokrej i suchej nawierzchni, ale co najważniejsze - także na śniegu. Dzięki innowacyjnym lamelom i starannie zaprojektowanym rowkom opony Hankook Winter i*cept evo3 świetnie sprawdzają się na zaśnieżonych trasach, dając kierującemu komfort i bezpieczeństwo. Natomiast spośród opon klasy premium zdecydowanie wyróżnia się model Bridgestone Blizzak LM005, który cechuje się jedną z najkrótszych dróg hamowania na mokrej na wierzchni na rynku. Niskie opory toczenia sprawią natomiast, że auto zużywa mniej paliwa, a co za tym idzie, jazda jest nie tylko bardziej ekologiczna, ale i ekonomiczna. Innowacyjna mieszanka nanoselektywna i starannie wykonany projekt bieżnika zapewniają komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. 

 

Top