• 4 marca 2024
Nissan Note to miejski samochód osobowy, produkowany przez tego japońskiego producenta do 2006 roku. W 2020 roku linia doczekała się swojej trzeciej generacji, jednak nie jest ona dostępna w Europie, gdyż w 2017 roku władze Nissana podjęły decyzje o wycofaniu tego modelu ze sprzedaży na naszym kontynencie, pozostawiając w tym segmencie Nissana Micrę V. 
 
Choć oficjalnie Nissan nie prowadzi już w Europie sprzedaży linii Note, nadal cieszy się ona ogromną popularnością wśród fanów japońskiej motoryzacji, a w samym kraju kwitnącej wiśni, jest to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Nissana. Jeśli chcemy przez lata cieszyć się bezawaryjną jazdą naszym samochodem, musimy o niego odpowiednio zadbać. Ważne jest m.in. ogumienie, które stanowi jedyny element pojazdu mający bezpośredni styk z podłożem. Które opony wybrać dla tego modelu?
 

Nissan Note - jaki rozmiar opon?

Nissan do produkcji serii Note stosował ogumienie w rozmiarach 175/65 R15, 185/65 R15. Wybór zależał od generacji czy wyposażenia wybranego pojazdu. Opcjonalnie w formie zamienników polecany są opony w rozmiarze 185/55 R16. Rozmiar opon w naszym Nissanie Note możemy przeczytać na boku aktualnie zamontowanych opon lub w instrukcji obsługi pojazdu. Pamiętajmy, aby dobierać opony tylko w rozmiarze rekomendowanym przez producenta pojazdu. Zastosowanie opon w rozmiarze niekompatybilnym z pojazdem może doprowadzić do jego uszkodzenia lub powodować wiele niebezpiecznych sytuacji na drodze. 
 

Opony zimowe do Nissan Note

Zimą warunki drogowe na polskich ulicach nas nie rozpieszczają, dlatego warto wybrać możliwie, jak najlepsze ogumienie zimowe, które będzie sobie dobrze radziło nawet w obliczu kapryśnej pogody. Spośród modeli znajdujących się segmencie premium, wielu kierowców sięga po model Goodyear Ultra Grip 9+. Ogumienie to zdobyło bardzo wysokie noty podczas testów bezpieczeństwa prowadzonych przez niezależnie niemieckie automobilkluby oraz spełnia wszelkie wymagania europejskie dotyczące opon zimowych. Model ten dzięki zastosowaniu bieżnika kierunkowego zapewnia doskonałą przyczepność na śniegu, a innowacyjna mieszanka gumowa sprawia, że opona świetnie sobie radzi nawet w bardzo niskich temperaturach. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie nowoczesne technologie i jakość z najwyższej półki. Pamiętajmy, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. 
 

Opony letnie do Nissan Note

Znacznie łatwiej jest znaleźć letnie ogumienie w rozsądnej cenie. Na rynku obecna jest choćby marka Firestone, oferująca świetnej jakości produkty w segmencie klasy średniej. Model Firestone Roadhawk jako jedna z niewielu opon w tym przedziale cenowym, która posiada europejski oznaczenie najwyższej klasy w zakresie przyczepności na mokrych nawierzchniach. Model ten cechuje się ponadto obniżonymi oporami toczenia, dzięki czemu jazda samochodem wyposażonym w opony Firestone Roadhawk jest nie tylko bezpieczna, ale również komfortowa i ekonomiczna. To doskonały wybór dla kierowców, dla których ważnym kryterium wyboru jest stosunek ceny do jakości.

 

Top